Nowa moda, jedzenie w pudełkach – co wato wiedzieć?

Co pewien czas pojawiają się nowe trendy w odżywianiu. Ostatni krzyk mody to dieta pudełkowa. O tej formie spożywania posiłków być może słyszałeś, być może nawet chcesz z niej skorzystać. Cóż to takiego? Wykupujesz abonament w wybranej firmie i w jego ramach, firma cateringowa dostarcza gotowe posiłki. Jeśli robione jest to przez specjalistów, poszczególne posiłki są odpowiednio zestawione, aby zawierały wymaganą dzienną porcję witamin, minerałów i składników odżywczych. Podstawowa sprawa, na którą powinieneś zwrócić uwagę, kiedy już dieta pudełkowa stanie się Twoją codziennością, jest to, w co są pakowane posiłki. Jak sama nazwa wskazuje będą to pudełka. Istotne jest z czego one są wykonane. Prawdziwa profesjonalna firma cateringowa zaproponuje pudełka kartonowe. To najlepsze rozwiązane, karton jest ekologiczny, ulega biodegradacji. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie miseczek wykonanych z otrębów. Jak widzisz Twoja dieta pudełkowa to nie tylko gotowe posiłki, ale to w czym je dostaniesz.

Dieta pudełkowa - zalety i wady

Dieta pudełkowa – zalety i wady

Od lat nie potrafisz poradzić sobie z nadprogramowymi kilogramami, przez co odnosisz wrażenie, że jesteś po prostu skazany na nadwagę? A może to catering dietetyczny stałaby się prostym rozwiązaniem dla wszystkich twoich problemów? Na pewno niejeden raz mogłeś już o niej usłyszeć. Ten tryb żywienia zyskał olbrzymią popularność zwłaszcza wśród wiecznie zabieganych pracowników korporacji, którzy mają tak niewiele czasu na swoje prywatne życie, że nieraz zapominają o jedzeniu, a potem w domu dojadają pizzą i innymi wysokokalorycznymi potrawami. Jeśli i ty należysz do tej grupy, dieta pudełkowa zdecydowanie jest właśnie dla siebie. Odkryj jej zalety i sprawdź, na czym ona właściwie polega. Zobacz też, jak wielu osobom udało się już na niej schudnąć.

Najważniejszą zaletą diety cateringowej, o której zawsze wspomina się w opisujących ją tekstach, jest to, że pozwala ona oszczędzać czas. I to naprawdę sporo czasu. W ciągu najbliższych kilku dni sprawdź sam, ile czasu tracisz na zakupy spożywcze, obmyślanie nowych potraw, szukanie przepisów w Internecie i już samo przygotowywanie dań. Prawdopodobnie wyjdzie ci, że w ciągu dnia poświęcasz na te prace nawet do dziesięciu godzin, a jest to czas, który zdołałbyś efektywniej zużytkować. Dieta cateringowa pozwala ci go oszczędzać. Dzięki niej nie musisz już w ogóle przejmować się tym, co zjesz i co sobie zrobisz czy kupisz. Otrzymujesz gotowe posiłki na każdy dzień. Wiesz też, że są one tak skonstruowane, abyś mógł na nich chudnąć.

Trzeba jednak wspomnieć także o kilku negatywnych aspektach diet cateringowych, które też oczywiście istnieją. Te odmiany diet na pewno są drogie. Nierzadko też nie za bardzo przypadają do gustu osobom o wymagających kubkach smakowych. Jeżeli jesteś dość wybredny i wielu produktów spożywczych totalnie nie jadasz, dieta pudełkowa raczej nie sprosta twoim wysokim wymaganiom. Osoby ciężko chore też raczej nie powinny korzystać z tych opcji. Dieta cateringowa prawdopodobnie nie pomoże ci w wyleczeniu cukrzycy, a może tylko pogorszyć twój stan.

Dla kogo jest dieta cateringowa?

Dla kogo jest dieta cateringowa?

Czy dieta cateringowa jest dla każdego? Czy każdy, kto tylko na nią przejdzie, naprawdę uzyska z jej pomocą wymarzoną sylwetkę? Kto powinien za nią zapłacić, a kto powinien skłonić się raczej ku samodzielnemu opanowaniu zasad zdrowego żywienia i zdrowego gotowania? Na te i jeszcze inne ciekawe pytania zaraz uzyskasz satysfakcjonujące odpowiedzi. Zobaczysz, czym jest ta cała dieta pudełkowa i ocenisz, czy tobie również mogłaby się przydać.

Dzięki urozmaiconej diecie cateringowej zaczniesz się odchudzać, a jednocześnie zaoszczędzisz swój jakże cenny czas. Przestaniesz poświęcać go na gotowanie. Od momentu, w którym przejdziesz na dietę cateringową, nie będziesz musiał ani myśleć nad kolejnymi posiłkami, ani ich samodzielnie przygotowywać – to wszystko zrobi za ciebie firma cateringowa. Twoje życie stanie się po prostu prostsze. Każdego dnia zaoszczędzisz nawet do dwóch godzin na gotowaniu. A w przyrządzaniu potraw czasochłonne jest nawet ich wymyślanie czy szukanie przepisów przez Internet. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy starasz się odchudzać i pewnych rzeczy nie wolno ci jeść.

Dieta pudełkowa polecana jest równie mocno tym osobom, które nie mają dostatecznej wiedzy na temat racjonalnego żywienia i nie wiedzą, jak zabrać się za to całe odchudzanie. Jeżeli całe swoje życie żywiłeś się fast-foodami, pizzą i czekoladowymi rogalikami, zapewne też to całe zdrowe odżywianie jest dla ciebie czarną magią. Niby chciałbyś dowiedzieć się o nim czegoś więcej, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć. Dieta cateringowa wprowadzi cię w ten nowy świat. Pokaże ci, z czego mogą składać się zdrowe i wartościowe dania. Przekona cię też do tego, że takie jedzenie naprawdę może być smaczne.

Pamiętaj jednak, że dieta cateringowa nie będzie najlepszą opcją w przypadku zmagania się z cięższymi chorobami. Jeżeli ostatnio zdiagnozowano u ciebie cukrzycę, powinieneś raczej zgłosić się do dietetyka klinicznego. Diety cateringowe są bowiem dietami uniwersalnymi. Na nich możesz chudnąć, ale na pewno nie wyleczysz z ich pomocą cięższych chorób.

Jak wybrać dietę pudełkową?

Jak wybrać dietę pudełkową?

Postanowiłeś zainwestować w dietę cateringową, ale ma ona tak wiele swoich różnych odmian, że wciąż się wahasz, na którą z nich powinieneś się zdecydować? Wyszukując te różne warianty przez Internet, na pewno natykasz się na mnóstwo jadłospisów. Niektóre z nich są typowo wegetariańskie, inne wegańskie, a jeszcze następne bezglutenowe. Istnieją też warianty paleo bądź diety ketogeniczne. Jaki typ żywienia sprawdzi się zatem właśnie u ciebie? Skąd możesz się o tym dowiedzieć?

Najważniejsza jest kaloryczność diety. Tak naprawdę sam rodzaj odżywiania nie ma większego znaczenia, jeżeli twoim głównym celem jest utrata nadmiernej masy ciała. W odchudzaniu chodzi o to, by jeść mniej, niż rzeczywiście się potrzebuje. Tylko w taki sposób doprowadzasz do spalania tkanki tłuszczowej, z której organizm pobiera zapasy, by przerobić je następnie w potrzebną ci energię. Możesz więc chudnąć zarówno na jadłospisie wegańskim, jak i tym bezglutenowym. Wybór należy do siebie. Sam pomyśl, jakie potrawy najbardziej ci smakują i spróbuj wybrać taki wariant, na jakim najłatwiej będzie ci wytrwać.

Koniecznie zadbaj jednak o to, by dieta pudełkowa miała odpowiednią kaloryczność. Przeważnie będziesz mógł wyliczyć dla siebie odpowiednią wartość kalorii z pomocą wygodnych kalkulatorów, które występują na stronach firm oferujących cateringi dietetyczne. Wpisujesz do nich informacje na swój temat (wzrost, wagę, wiek i poziom aktywności), by już po paru sekundach uzyskać informację o tym, ile kalorii powinieneś jeść na diecie. Następnie poszukaj diety, która będzie zakładać właśnie taką wartość kaloryczną posiłków. Niejedna dieta cateringowa na pewno sprosta twoim indywidualnym potrzebom.

Bardzo często też jeszcze przed zamówieniem diety cateringowej klienci konsultują się z dietetykami bądź specjalistami do spraw żywienia, aby wspólnie z nimi omówić różne warianty i przyjrzeć się im z bliska. Na pewno jest to dobra metoda, z której też powinieneś skorzystać. Dobry dietetyk od razu podpowie ci, jaka dieta pudełkowa byłaby dla ciebie najlepszym wyborem

Dodaj komentarz