Nike Air Zoom Pegasus 37 – flagowy model butów do biegania w nowej odsłonie

Znalezienie odpowiedniego obuwia sportowego to prawdziwe wyzwanie. Obecnie, jesteśmy zasypani setkami propozycji od przeróżnych producentów, od najtańszych aż do modeli za które musimy zapłacić kilkaset złotych. Aczkolwiek musimy mieć na uwadze, że w tym przypadku cena najczęściej jest odzwierciedleniem jakości i trwałości obuwia.

Odpowiednie obuwie sportowe powinno być traktowane jako inwestycja w zdrowe ciało i efektowne treningi. W dzisiejszych czasach, buty do biegania możemy zakupić mając nawet mocno ograniczony budżet. Ale czy to będą dobre buty, odpowiednio chroniące nasze stawy i mięśnie przed przeciążeniem? To już inna kwestia, ale niestety zbyt często o tym zapominamy, przez co kończymy bieg lub trening z bolącymi kośćmi, stawami kolanowymi i myślą „Co robię nie tak?”. Nie myślimy o doborze odpowiedniego obuwia, podchodząc do tematu na zasadzie, że przecież do biegania potrzebne są jedynie zdrowe i sprawne nogi.

Odpowiedź na zagwozdkę dotyczącą obuwia daje nam na tacy Nike, prezentując na https://adrenaline.pl/Nike-Air-Zoom-Pegasus-37-flagowy-model-w-nowej-odslonie-blog-pol-1591099789.html buty do biegania Nike Air Zoom Pegasus 37. To buty, które zostały stworzone z myślą o każdym, kto szuka idealnych butów do biegania. O tym jakie cechy łączą i dlaczego warto się nimi zainteresować, dowiecie się w dalszej części.

Rewolucja w bieganiu

Żeby mówić o tym jak daleko jest w stanie posunąć się Nike w kwestii projektowania obuwia sportowego, należy sięgnąć do informacji na temat innych modeli z serii Nike Air Zoom, a także Nike Air Zoom Pegasus. Od początku modele te, były nastawione na zaspokojenie wszelkich potrzeb nawet najbardziej wymagającego biegacza. Miały na celu przystosowanie do każdego podłoża, także tego asfaltowego, które nie wpływa korzystnie na kondycję stawów i kości. Już poprzednie modele Nike Zoom Pegasus były rewolucyjne. Posiadają one odpowiednio miękką, przewiewną cholewkę, poduszkę gazową, która ma na celu amortyzację kroku, a także wypustki na podeszwie, zapewniające odpowiednią przyczepność.

W momencie ich premiery, wydawało się że nie jest możliwe wyprodukowanie jeszcze bardziej komfortowego obuwia sportowego. Nike łaknąc jeszcze większej wygody każdego sportowca, wypuściło więc model Nike Air Zoom Pegasus 37. Można by zapytać: co nowego jest w tym modelu, skoro wydaje się, że już zostało powiedziane ostatnie słowo? Okazuje się, że można ulepszyć ów model jeszcze bardziej…

Dostosowanie stopy do każdej nawierzchni i perfekcyjna amortyzacja!

Dostosowanie stopy do każdej nawierzchni i perfekcyjna amortyzacja!

Pierwszą nowością jaką dostajemy to jeszcze lepsze dostosowanie do kształtu stopy, przy pomocy elastycznej, półprzezroczystej cholewki, a przy tym miękką, ale dopasowaną opaskę. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy zapomnieć o bolesnych otarciach w gorące dni. Przewiewność cholewki powoduje, że to najlepsze buty do biegania na lato.

Co do amortyzacji stopy, buty do biegania Pegasus 37 oferują nam dwa razy większą poduszkę gazową umiejscowioną w podeszwie, w celu jeszcze lepszego wsparcia dynamiki stopy. Amortyzacja stopy jest szczególnie ważna dla bezpieczeństwa osób początkujących, a także dla tych, którym dieta biegacza jest w tym momencie pojęciem obcym i zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Z kolei świetnej jakości pianka umiejscowiona w środkowej części podeszwy, zapewni naturalną sprężystość kroku, pozwalając pozbyć się uporczywego bólu stopy, z którym w większości zmagają się mniej doświadczeni miłośnicy biegania. Mimo iż większość tego modelu jest dostosowana do biegaczy, nie oznacza to, że nie są to odpowiednie  buty na trening. Podobnie jak w poprzednim modelu, podeszwa zawiera wypustki, które zapewniają doskonałą przyczepność, nawet na mokrej powierzchni.

Kolejną zaletą, o której często zapominamy, jest lekkość. Buty te, przy męskim rozmiarze 44 ważą 284 gramy, co jest świetnym wynikiem w stosunku do modelu Pegasus 36, który ważył nieco więcej. Waga ma istotne znaczenie, szczególnie gdy mamy do czynienia z użytkownikiem słabo doświadczonym w sporcie, mającym problemy z odpowiednim i bezbolesnym angażowaniem całej nogi w trakcie biegu.

zakup odpowiednich bytów do biegania

Warto inwestować?

Podsumowując, zadajemy sobie pytanie czy buty do biegania dostępne na Adrenaline są warte zachodu i ceny? Jak już zostało wspomniane, obuwie do biegania często ma cenę adekwatną do jakości, a co za tym idzie, im droższy i precyzyjniej stworzony model wybierzemy, tym lepiej nam posłuży. Buty te, z pewnością nie należą do najtańszych opcji, ale będą doskonałą propozycją dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Jeśli potrzebujesz „pewnego” obuwia, które nie zawiedzie Cię ani na bieżni, ani na siłowni, to jest to propozycja dla Ciebie.

Odpowiedni dobór obuwia ma znaczenie, a zakup tego modelu, jest w zasadzie inwestycją na wiele sezonów. Materiały, z których jest on wykonany to dokładnie przemyślana strategia, która ma pomóc odnieść Ci zwycięstwo z własnymi słabościami, a także ma zapewnić trwałość przez wiele miesięcy intensywnych treningów. Nie trzeba zresztą przypominać, że Nike, jako gigant branży sportowej, jest gwarantem świetnej jakości, adekwatnej do ceny. Jeśli jeszcze nie znasz modelu Nike Zoom Pegasus 37, to zdecydowanie warto się z nim zapoznać, aby mieć zapewnione bezpieczeństwo i doskonałą jakość w czasie aktywności.

 

Dodaj komentarz